Bytové domy

SLUŽBY PRO BYTOVÉ DOMY

DUM VANEMA

Společnost VANEMA plus s.r.o. je přidruženým členem asociace rozúčtovacích společností ARTAV z.s. a specializuje se na meření a rozúčtování spotřeb tepla a vody v bytových domech. Našimi klienty jsou Společenství vlastníků, bytová družstva, firmy s jejich nebytovými prostory a i jednotlivé fyzické osoby vlastnící bytový fond. O naše zákazníky se staráme již od roku 2008.  V této oblasti nabízíme tyto služby:


Montáže vodoměrů a měřičů tepla

Jsme držiteli certifikace ČMI pro montáž vodoměrů a měřičů tepla. Pro bytové domy dodáváme bytové i domovní vodoměry a měřiče tepla včetně jejich montáže, vytvoření databáze a možnost dodání odečtové sady pro provádění dálkových odečtů svépomocí. Dodáváme datové sběrnice vlastní výroby, které fungují na baterie po dobu 5-8 let v závislosti na cetnosti odečtů. Odečítají a zasílají naměřená data na webový portál, kde je data možné dále zpracovávat. K odečtu a sledování spotřeb je tak možné využít této sběrnice a odečtová sada tak není nutná.  


Rozúčtování tepla a vody:

V oblasti měření pro bytové domy nabízíme komplexní službu a to včetně vyúčtování spotřeb energií mezi konečné spotřebitele. Naši praxi opíráme o 14 let zkušeností v tomto oboru. Našim klientům dodáváme kvalitní službu a oni se tak nemusejí o nic starat. Odečty probíhají automaticky v předem stanovených termínech a díky dobré komunikaci se správci nemovitostí je cely proces provedení vyúčtování plně bez nutné aktivní účasti předsedy, či členů výboru. Rozúčtování je prováděno v souladu s aktuálně platnou legislativou. Využíváme našeho členství v asiciaci rozúčtovacích společností ARTAV z.s., aby jsme byly neustále v kontaktu s aktuální platnou legislativou a měli včasné a jasné informace o změnách v legislativě. Využíváme též znalostí jednatele, který současně působí jako předseda představenstva Stavebního bytového družstva a je členem Svazu Českých a Moravských družstev. Naše zkušenosti tak přesahují až do oblasti správy nemovitotstí. Disponujeme moderní technologií a jsme tak vhodným partnerem pro bytový dům. Měření a vyhodnocování klimatu v bytech:

Pomocí bateriových IOT čidel nezávislým připojem k internetu měříme klima v bytech, za účelem zjištění příčin vzniku plísní a vlhkosti na oknech. Pomocí monitoringu klimatu v byte je možné odhalit, zda je příčinou vzniku problémů chování uživatele, nebo konstrukční prvek. Měření klimatu je doplněno termovizním snímkováním a z měření je poskytnuta podrobná analýza, včetně doporučení k nápravě. Elektroinstalace:
Provádíme opravy a montáže elektrických rozvodů a zařízení, elektroinstalace v bytech a bytových domech, včetne revizí elektrických spotřebičů. Dodáváme a instalujeme lokální rekuperace vzduchu a kamerové systémy.Výpočet polohových koeficientů:

Při měření spotřeby tepla na radiátorech se jejich náměr přepočítává koeficienty, díky nímž se vypočte výsledná hodnota naměřených dílků. Koeficient výkonu radiátoru a přechodu tepelné energie na snímač teploty indikátoru jsou poměrně jasné. Jsou stanoveny výrobci indikátorů. Jak je to ale s koeficientem polohy místnosti, který zohledňuje nevýhodnou polohu místnosti? K jeho určení se používají dvě metody. Empirická - odhadem, dle empirických zkušeností z podobných domů, kde už nějaké koeficienty nastavené jsou. Výpočtová-  výpočtem na základě tepelných ztrát místnosti. Výpočtová metoda určí koeficient polohy nejpřesněji a je tak dosaženo největší spravedlnosti ve vyúčtování spotřeby tepla.  Provádíme zakázkový výpočet pro určení velikosti polohových koeficientů pro jednotlivé radiátory.  Více informaci zde


Webový portál:

Koncem roku 2022 spouštíme v důsledku legislativních povinností webový portál, který nám umožňuje online zpracovávat naměřená data z měřidel a provádět jejich další zpracování dle platné legislativy. Webový portál má tři režimy přístupu. 

1) režim správce nemovitosti - správce nemovitosti vidí veškeré domy, které spravují a naše společnost zde provádí odečty a rozúčtování. Přes portál může probíhat předání dat pro rozúčtování nákladů.

2) režim statutár - přítup do portálu má pouze statutární ográn domu a jemu jsou zpřístupněny komletní informace o bytech a jejich spotřebách. Je možné s daty dále pracovat, analyzovat, exportovat a tisnout informace o spotřebách.

3) režim uživatelského přístupu - každý uživatel má jedinečný přístup na webový portál, kde získá informace o spotřebách v jeho bytové jednotce, arhicv rozúčtování a měsíční informace o spotřebách dle legislativy. 


Přihlašování na portál je dvoufázové. Po zadání hesla uživateli přijde SMS s kódem, který zadá pro přístupové tabulky. Tím je ověřena totožnost uživatele. 


Servis a rekonstrukce výměníkových stanic a ekvitermních reglací

Výměníková stanice obsahuje mnoho pohyblivých a elektronických součástí a vždy je dobré ji před topnou sezónou nechat zkontrolovat. Provádíme servis výměníkových stanic a jejich přípravu na topnou sezónu. 

Správné vyregulování objektu může přinést úspory ve vytápění až v desítkách procent. Správnému nastavení regulace a vyměníkové stanice je tak vhodné věnovat náležitou pozornost. 

Vaše soukromí je pro nás důležité Na těchto webových stránkách se používají soubory cookies a další síťové identifikátory, které mohou také sloužit ke zpracování dalších osobních údajů (např. jak procházíte naše stránky, jaký obsah Vás zajímá a také volby, které provedete pomocí tohoto okna). My a naši partneři máme k těmto údajům ve Vašem zařízení přístup nebo je ukládáme. Tyto údaje nám pomáhají provozovat a zlepšovat naše služby. Můžeme Vám také doporučovat obsah a zobrazovat reklamu na základě Vašich preferencí. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas. Svůj souhlas můžete kdykoliv změnit nebo odvolat na této stránce (vyvolejte znovu okno a nastavte své preference). V případě, že se rozhodnete souhlas neudělit či jej odvoláte, nebudeme Vám moci doručovat personalizovaný obsah a/nebo se Vám bude zobrazovat méně relevantní reklama. Některé údaje zpracováváme na základě tzv. oprávněného zájmu. Vznést námitku proti zpracování na základě oprávněného zájmu a provést další nastavení soukromí můžete v sekci "Podrobné nastavení". Vámi provedené nastavení se použije pro webové stránky provozovatele tohoto webu a ostatních vydavatelů sdružení CPEx. Nebudete tak muset provádět volbu pro každého provozovatele zvlášť. Zobrazit naše partnery My a naši partneři zpracováváme údaje následujícím způsobem: Personalizovaná reklama a obsah, měření reklamy a obsahu, poznatky o okruzích publika a vývoj produktů, Technický provoz stránek, Ukládání a/nebo přístup k informacím v zařízení, Zpracování údajů vydavateli a dalšími partnery

ReCaptcha

Tato služba se používá k zabezpečení webových formulářů našich webových stránek a je vyžadována, pokud nás chcete kontaktovat. Jeho přijetím souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Google:https://policies.google.com/privacy

Google Analytics

Google Analytics je služba používaná na našem webu, která sleduje, hlásí návštěvnost a měří, jak uživatelé interagují s obsahem našich webových stránek, abychom jej mohli zlepšovat a poskytovat lepší služby.

Facebook

Náš web vám umožňuje lajkovat nebo sdílet jeho obsah na sociální síti Facebook. Jeho aktivací a používáním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů Facebooku: https://www.facebook.com/policy/cookies/

Google Ad

Náš web používá Google Ads k zobrazování reklamního obsahu. Jeho přijetím souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Google: https://policies.google.com/technologies/ads?hl=en